• slide
  • slide
  • slide

  Virtuální prohlídka ordinace

Služby

Naše praxe je zaměřena na prevenci onemocnění dutiny ústní. Našim cílem je vypracování individuálního preventivního programu pro každého klienta. Členem našeho týmu je kvalifikovaná dentální hygienistka. Provádíme instruktáže hygieny a životosprávy dětí i dospělých. Nabízíme testy zjišťující riziko kazu. Účinným prostředkem prevence je pečetění fissur u dětí a fluoridace. Součástí tohoto konceptu je i odstraňování zubního kamene na různých úrovních a následné leštění zubů. V rámci instruktáže jsou vybrány vhodné dentální pomůcky. Je s nimi proveden nácvik a je možné si je u nás zakoupit.

Součástí práce dentální hygienistky jsou i úkony zlepšující estetiku chrupu. Základním krokem je odstraňování pigmentací rotačními nástroji nebo pískováním. Provádíme i různé formy bělení zubů. Bělení může být prováděno v ordinaci nebo doma po zhotovení speciálních nosičů. K dispozici jsou i zubní pasty pro udržení efektu bělení. Můžeme nabídnout i lepení drobných šperků na zuby dle Vašeho výběru z předloženého vzorníku.

Pokud je již nutná oprava defektu na zubech provádíme výplně klasické i estetické (bílé). Tyto bíle výplně mohou být zhotovené z různých materiálů. Jedná se o práce zhotovené z pryskyřic nebo keramiky v ordinaci nebo laboratoři. Pokud je poškození hlubší, provádíme přeléčení zubu (léčení kořenových kanálků) a jeho následnou rekonstrukci.

V případě onemocnění parodontu (dásní) provedeme po jeho vyšetření kromě odstranění zubního kamene i čištění hlubokých kapes kolem postižených zubů. Nabízíme mikrobiologické testy prokazující riziko parodontitidy (paradentózy) a hladinu agresivních mikrobů. Zde následuje specifická léčba. Provádíme také menší chirurgické zákroky na dásních. Klienti s onemocněním dásní mají individuálně nastavený systém kontrol, tzv. recallů.

Pokud je nutná rekonstrukce zubu nebo doplnění chybějícího zubu, zhotovujeme práce od jednoduchých po nejnovější technologické postupy. Samozřejmostí jsou korunky a můstky různých typů. Vysoce estetické práce provádíme z bezkovové keramiky nebo zirkonu. Snímací náhrady mohou být také v různých variantách. Pokud se jedná o ošetření implantáty, provádíme ošetření miniimplantáty (řeší problémy se stabilitou snímacích náhrad). V ostatních případech spolupracujeme s vysoce kvalifikovanými implantology.

Základním stavebním kamenem celého tohoto konceptu je pravidelnost kontrol. Na preventivní prohlídku je možné se objednat ihned po posledním ošetření. Je možné objednání osobně nebo telefonicky. Klienty zveme v pravidelných intervalech také formou SMS, emailu nebo písemnou pozvánkou. U dlouhodobě plánovaných časově náročnějších výkonů recepce připomíná termín 1 – 2 dny před ošetřením.

Naše praxe je smluvní partner

Zubní ambulance Pospíšilová - VZP, Česká průmyslová pojišťovna, OZP, VOZP, Zdravotní pojišťovna ministerstva
Zubní lékař Teplice